Świecowanie / Konchowanie uszu

Celem świecowania uszu jest usunięcie nadmiaru woskowiny z uszu, pomoc podczas przebiegu różnych schorzeń uszu, gardła, nosa jak na przykład zatok czy przeziębienia.. Na świecowanie uszu mogą się zdecydować osoby zmagające się z szumami w uszach różnego pochodzenia, a nawet niedosłuchem. Bóle, zawroty głowy, migreny i zespół przewlekłego zmęczenia są wskazaniem do konchowania uszu.

W czasie zabiegu w kanale słuchowym tworzy się podciśnienie (tzw. efekt komina), które ma wyciągnąć woskowinę oraz zanieczyszczenia. Dzięki świecowaniu łatwiej oddycha się przez nos, ponieważ w trakcie zabiegu dochodzi do regulacji ciśnienia w uchu środkowym, a dalej w zatokach. Udrożnienie kanału słuchowego zewnętrznego daje efekt polepszenia słuchu.

Podczas zabiegu do ucha dostarczana jest para bogata w substancje lecznicze, które pochodzą z miodu czy olejków eterycznych.

Przeciwwskazania: infekcja ucha, stany zapalne w obrębie głowy, pęknięta błona bębenkowa, sączenie się wydzieliny z ucha, aparaty słuchowe lub implanty w uchu.

  • Świecowanie uszu : 60 zł / czas trwania 50 minut